UWAGA: W dniu 09.06.2023 sklep stacjonarny będzie czynny do godz. 17.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Marki piór

Poniżej prezentujemy Państwu krótki przegląd historii najsłynniejszych marek piór wiecznych na świecie, które znajdziecie w naszym sklepie.

Marka Parker

Parker to jedna z najbardziej znanych na świecie marek piór wiecznych i długopisów. Parker stał się synonimem najwyższej jakości artykułów piśmienniczych. Powstanie firmy Parker Pen Company datuje się na rok 1888, zaś w roku 1894 wymyślono nowy, lepszy system doprowadzania atramentu. Fabryki powstawały na różnych kontynentach. Obecnie marka Parker należy do dużego amerykańskiego koncernu Sanford.
W roku 2008 firma obchodziła ponad 120 lat istnienia. Przez ten czas firma Parker nieustannie wprowadza innowacje i nowoczesne rozwiązania do swoich niezawodnych piór i długopisów. W roku 1954 powstał pierwszy słynny dlugopis Parkera o nazwie Jotter. Prócz linii Jotter najlepiej sprzedającym się modelem pozostaje od 20 lat Sonnet.

Marka Waterman

Waterman to chyba najbardziej znana na świecie marka piór wiecznych. Waterman oznacza najwyższą jakość wykonania, elegancję i prestiż. Pióra wieczne Waterman powstały z inicjatywy Lewisa Edsona Watermana w 1883 roku - wtedy to wynaleziono pierwsze na świecie napełniane atramentem pióro wieczne. W roku 1904 wynaleziono pierwszym klips, dzięki któremu można było przymocować pióro do kieszeni. W roku 1953 w firmie Waterman wynaleziono pierwszy plastikowy nabój!. Od momentu założenia firmy mineło ponad 120 lat a firma Waterman nieustannie wprowadza innowacje i nowoczesne rozwiązania do swoich niezawodnych piór. Niewątpliwie Waterman jest autorytetem w świecie artykułów piśmienniczych Obecenie fabryka piór wiecznych Waterman zlokalizowana jest we Francji w pobliżu miasta Nantes.

Marka Sheaffer

Historia piór wiecznych Sheaffer zaczyna się w roku 1907 wynalezieniem przez Waltera A. Sheaffera w Fort Madison (USA) wiecznego pióra napełnianego przy pomocy dźwigni. Wtedy wieczne pióra były niewygodne do napełniania, ponieważ wymagały kroplomierza i pewnej ręki. Stąd powstała inspiracja do poszukiwania prostej i czystej metody napełniania piór. Rezultatem tych poszukiwań było pierwsze wieczne pióro napełniane przy pomocy dźwigni. Rozwiązanie to zostało opatentowane w USA w sierpniu 1908 roku. Dociśnięcie wąskiej, metalowej dźwigni napełniało zbiorniczek pióra bezpośrednio z kałamarza. W 1912 roku wynalazca zainwestował życiowe oszczędności w utworzenie fabryki piór - W. A. Sheaffer Pen Company. Wprowadzono nowe modele piór wiecznych, które są do dzisiaj inspiracją współczesnych kolekcji Sheaffera. Shaffer od ponad 100 lat jest wierny tradycji tworzenia najwyższej jakości produktów piśmienniczych.

Marka Cross

W. Cross Company to amerykańska firma produkująca i dystrybuująca eleganckie przybory do pisania, notatniki i inne akcesoria. Firma została założona w 1846 roku w Providence na Rhode Island. Początkowo produkowała złote i srebrne obudowy na ołówki. W tej chwili jest prężną korporacja produkującą dziesiątki artykułów piśmienniczych. Cross był i jest oficjalnym dostawcą długopisów i piór do Białego Domu od co najmniej 1970 roku. Pióra używane były do podpisywania aktów prawnych a często są wydawane jako pamiątki.

Marka Pelikan

Firma Pelikan została założona w Szwajcarii w 1838 roku i przez długi czas znana była jedynie jako producent atramentu. W 1863 roku powstało słynne logo czyli pelikan w gnieździe. Historia Pelikana jako producenta piór wiecznych, zaczęła się dopiero w roku 1929. Wtedy pojawiło się pierwsze wieczne pióro tej firmy. Pierwsze pióro wieczne marki Pelikan otrzymało nazwę Pelikan 100. Produkt był bardzo nowatorski – to pierwsze w historii pióro wieczne, w którym zastosowano tłoczkowy system napełniania. Warto zauważyć, że zapoczątkowany wtedy wzorzec – niewymienny tłoczek, zielony korpus i czarna skuwka ze złoconym klipsem w kształcie dzioba pelikana – jest do dziś bardzo typowy dla tej firmy. Obecnie Pelikan zalicza się do najbardziej rozpoznawalnych marek piór wiecznych.

Marka Zenith

ZENITH to znakomita polska marka z ponad 60 letnią tradycją, która skupia znane i cenione od lat artykuły piśmiennicze. Asortyment marki ZENITH to doskonałej jakości, produkowane głównie w Polsce artykuły biurowe, wyróżniające się wysoką jakością i ekskluzywnym charakterem. Obecnie w swoim portfolio skupia nie tylko długopisy automatyczne i ołówki, ale też stylowe pióra wieczne, eleganckie zestawy upominkowe oraz szeroką gamę akcesoriów.

x